Spacer badawczy w ramach Akademii Klimatycznej


9 października miałem wielką radość poprowadzić spacer badawczy po warszawskim Golędzinowie realizowany w ramach Akademii Klimatycznej projektu Biblioteki dla Klimatu. Jego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W spacerze wzięło udział dwadzieścia wspaniałych bibliotekarek z całej Polski. Wspólnie próbowaliśmy zrozumieć relacje między człowiekiem, a pozaludzką przyrodą – słuchaliśmy pejzażu, rysowaliśmy go i grzebaliśmy w ziemi szukając dowodów na ludzko – nieludzkie połączenia i uwikłania.

„Biblioteki dla klimatu” to projekt, którego celem jest tworzenie w bibliotekach centrów lokalnego życia oraz animowania działań związanych z adaptacją i mitygacją do zmian klimatu. Ich głównym celem jest budowanie silnych i odpornych na kryzysy społeczności lokalnych, rozwijanie świadomości klimatycznej i promowanie najskuteczniejszych działań proklimatycznych.

Biblioteki są niezwykle ważnymi miejscami, które pełnią rolę nie tylko w dostarczaniu wiedzy i rozrywki, ale również w tworzeniu społecznego zaangażowania. Dlatego chcemy, aby projekty dotyczące klimatu, zarówno te edukacyjne, jak i mobilizujące do działania, miały w nich szczególne miejsce.

Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ